•  (uk)
2020/12/02
Головна » Архів новин » Описовий звіт Поїздки збірної України з бойових мистецтв на VII Олімпіаду бойових мистецтв «Схід – Захід»

Описовий звіт Поїздки збірної України з бойових мистецтв на VII Олімпіаду бойових мистецтв «Схід – Захід»

З 11 по 14 квітня 2013 року у стінах спортивно – концертного комплексу «Петербурзький» відбулася VII відкрита Олімпіада бойових мистецтв «Схід – Захід», в якій взяли участь більш ніж 8 500 учасників з 56 країн світу. Змагання проходили у 34 – х видах бойових мистецтв. Серед учасників була і збірна команда України зі спортсменів з бойового мистецтва «Спас»: Чуєв Артем, Захожий Олександр – «Спас» Запоріжжя, та Драч Костянтин – «Спас Штурм» Дніпропетровськ, на чолі з досвідченими тренерами Притулою Олександром Леонтійовичем, Рижовим Костянтином Анатолійовичем та Поляковим Генадієм Михайловичем; 4 – х спортсменів з «ушу – саньда»; 1 – го спортсмену з «греплінгу» та 10 – ти спортсменів з кунг – фу «Вінь – чунь» .

Мета Олімпіади:
– популяризація здорового способу життя за допомогою різноманітних видів і систем спортивно – бойових одноборств;
– виховання підростаючого покоління країн – учасниць у дусі дружби, взаємоповаги та спортивного товариства;
– підвищення рівня контактів між представниками спортивних організацій країн – учасниць;
– зміцнення товариських, творчих та спортивних відносин між народами різноманітних країн, вивчення їх традиційних культур;
– обмін досвідом роботи в області спортивно – бойових одноборств, творчого розвитку шкіл та систем, удосконалення тренувального процесу, обмін досвідом та інформацією;
– підвищення рівня фізичної культури та спорту.

Завдання Олімпіади:
– організація змагань з різноманітних видів одноборств;
– сценічна демонстрація культури одноборств різних систем країн «будо – шоу»;
– залучення великої кількості глядачів, потенційних спортсменів;
– створення умов для налагодження прямих контактів між спортивними організаціями різних регіонів Росії на інших країн.

Організаторами Олімпіади стали:
– Міжнародна конфедерація бойових мистецтв (IMAC);
– Міжнародний коледж одноборств «АЙМАК»;
– Федерація сучасних бойових мистецтв Росії за підтримки Міністерства Спорту Російської Федерації;
– Російський союз бойових мистецтв;
– Керівництво м. Санкт – Петербург та Апарат Повноважного представника президента Російської Федерації у Північно – Західному Федеральному окрузі.

Партнерами поїздки виступили:

–         Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація «Афганці Чорнобиля», голова правління Рябека Олександр Григорович;

–         ТОВ «Бізон – Імпорт», директор Васянович Юрій Володимирович;

–         Компанія «Горус»;

–         Громадська організація «Запорізький вектор»;

–         НПКО «ТАТА»;

–         Молодіжна громадська організація «Покоління NEXT», голова Олександр Подпорін;

–         ТОВ «Корса Плюс», директор Опілат Дмитро Миколайович;

–  ТОВ «Восток Авто» в особі директора Кравчуна Олексія Степановича.

 

Меценатами поїздки виступили:

–         Луцик Олександр Олексійович;

–         Бічай Роман Всеволодович;

–         Кабаненко Євген.

 

У середу 10 квітня команда всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» на чолі з президентом Притулою Олександром Леонтійовичем, який одночасно є єдиним Повноважним Національним представником Міжнародної конфедерації бойових мистецтв (IMAC) в Україні, прибула до м. Санкт – Петербург. Після поселення делегація у повному складі відправилася до спортивно – концертного комплексу «Петербурзький», для того, щоб пройти реєстрацію та зважування.

Того ж дня у стінах Санкт – Петербурзького МЗС Російської Федерації відбувся офіційний прийом, на який були запрошені усі повноважні представники цієї організації у своїх країнах, керівники делегацій та їх помічники; керівники спортивних організацій, представники влади м. Санкт – Петербург, Російської Федерації; та почесні гості, чиї імена відомі усьому світу бойових мистецтв, такі як гранд – майстер Джордж Бірман та багаторазовий переможець Чемпіонатів Світу та Америки зі змішаних видів одноборств – Ден Северн. На цьому форумі третім виступив президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Притула Олександр Леонтійович, вперше презентувавши світовій спільноті український рукопаш «Спас» як вид бойових спортивних одноборств.

Після презентації гості мали змогу познайомитися поближче та обговорити спільні питання. На цьому форумі Олександром Притулою було налагоджено нові зв’язки з представниками спортивних організацій більш ніж 30 – ти країн – учасниць олімпіади, які були запрошені на перший Чемпіонат Світу з українського рукопашу «Спас», який відбудеться 10 – 11 жовтня 2013 року у м. Запоріжжя.

11 квітня став днем поєдинків у таких видах як «Рубка» (рос. Рукопашный бойказаков), в якому приймали участь Чуєв Артем (вага до 75 кг), Захожий Олександр (вага більше 90 кг) із Запоріжжя; та представник Дніпропетровської школи «Спас Штурм» – Драч Костянтин (вага до 71 кг), який також змагався у розділі кікбоксинг. У запеклих та видовищних поєдинках Чуєв Артем став олімпійським чемпіоном, Захожий Олександр виборов срібну медаль, а Костянтин Драч став третім у розділі «Рубка».

11 квітня о 19:00 розпочалося фантастичне дійство – урочисте відкриття Олімпіади, яке мало назву «Будо шоу». На його початку гостей, організаторів та учасників олімпіади привітали почесні гості, серед яких був і президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула. Він передав вітання та цінний подарунок від голови Запорізької обласної державної адміністрації Пеклушенка Олександра Миколайовича, а також, в знак міцної козацької дружби та єднання, подарував росток Запорозького дуба, після чого у залі СКК «Петербурзький» пролунало справжнє козацьке «Будьмо – гей!».

12 квітня у фіналі юний спасівець з Дніпропетровська Костянтин Драч, нокаутом по корпусу, виборює золото олімпіади з кікбоксингу.                                                                13 квітня став днем відпочинку для спортсменів, і дав їм можливість перевести подих та помилуватися красою міста Санкт – Петербург, де, за час багатогодинної пішої прогулянки, гості з міста Запоріжжя прогулялися Нєвським проспектом, відвідали Спаський собор та Петропалац. В цей день відбулася зустріч Олександра Притули з козацькими громадами міста Санкт – Петербурга і Ленінградської області, на якій було підписано протокол про подальшу співпрацю.

Останній день Олімпіади 14 квітня також став тріумфальним для запорізьких спортсменів. В цей день проходили поєдинки з найпрестижнішого виду бойових мистецтв – «вільного стилю», в яких взяли участь досвідчені бійці Артем Чуєв та Олександр Захожий. Особливостями цього стилю є дозволені удари в партері, а також удари в захваті колінами та ліктями. Не дивлячись на певну жорстокість стилю майстерність 19 – літнього Олександра Захожого дозволила йому стати Олімпійським чемпіоном з даного виду одноборств. Перший свій бій на свою користь він завершив за 30 секунд больовим прийомом, в другому, найнапруженішому, виграв за очками у екстра – раунді, а в третьому поєдинку здобув впевнену перемогу, нокаутувавши свого супротивника потужним ударом ногою в голову. Блискуче виступив і другий представник команди ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» Артем Чуєв, який провів на 1 поєдинок більше ніж Олександр Захожий, і у фіналі, лише трохи за очками поступався висококласному бійцю з м. Калінінград і виборов срібну медаль Олімпіади з даного виду у своїй вазі.

 

Таким чином, за 4 дні Олімпіади збірна команда України здобула:

–          8 золотих медалей («рубка» – 1, «вільний стиль» – 1, «ушу сань – да» – 4, «бойове самбо» – 1, «кік – боксинг» – 1);

–         5 срібних («греплінг» – 1, «рубка» – 1, «кунг – фу вінь чунь» – 3); 

         –   3 бронзові нагороди («рубка» – 1, «кунг – фу вінь чунь» – 2).

Scroll To Top
-->