•  (uk)
2020/12/02
Головна » Архів новин » Описовий звіт Народного Свята “Козацька Масляна 2013”

Описовий звіт Народного Свята “Козацька Масляна 2013”

Описовий звіт

Народного Свята “Козацька Масляна 2013”

16 березня 2013 року на території історико – культурного комплексу «700 – літній Запорозький дуб», традиційно відбулося народне свято «Козацька Масляна біля Запорозького дуба».

 

Мета та завдання свята: відродження українських і слов’янських народних традицій на сучасному історичному етапі в Україні і Запорізькому краю.

 

Завдання, які стояли перед організатором:

–         Привернення уваги громадськості до відродження святинь України і Запорізького краю.

–         Започаткування традиції святкування свята «Масляна» в суспільстві на основі народних звичаїв і обрядів.

–         Допомога в розвитку спілок і організацій, які розвивають народну культуру, ремесла, традиції тощо.

–         Розвиток історико-культурного комплексу «700-літній Запорозький дуб».

Організатором свята стала Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська федерація «Спас».

Партнерами свята виступили:

–         Політична партія «Молоді регіони»;

–         ГО «Запорізький вектор»;

–         Ткаченко Антон Володимирович;

–         Клуб друзів «Віконт»;

–         Молодіжна профспілка ПАО «ЗТР»;

–         ПП НПКО «ТАТА»;

–   Адвокатське об’єднання «ЦЕЗАР».

 

Учасники свята:

–         школа бойового мистецтва «Спас»: осередки Спас-Воля, Спас-Яр;

–        командa “ROCK`N`ROPE Jumping Team” (наша відчайдушна екстремальна підтримка)

–   піша група театру козацького бою «Запорозький Спас»;

–         клуб історичного фехтування «Стєзя»;

–         співачка Любов Камінська;

–         спілка народних «Колорит».

 

16 березня природа подарувала організаторам та гостям свята справжню весняну теплу та сонячну погоду, у великій мірі дякуючи якій, на урочисте відкриття свята, завітали більше 2 – х тисяч відвідувачів, яких с кожною хвилиною ставало все більше і більше. На цей час на території історико – культурного комплексу «700 літній Запорозький дуб» вже розгорнулося містечко народних майстрів, працювали дитячі атракціони, тир, та можна було поласувати варениками, млинцями, кулішем, традиційними мясними стравами та медовухою.

Розпочалося свято об 11:30 урочистим відкриттям на яке завітали почесні гості: запорізький міський голова Олександр Ченсанович Сін, який був першим запрошений до мікрофона для привітального слова, заступник голови запорізької обласної державної адміністрації Андрій Миколайович Гамов, народний депутат України Євген Григорович Карташов, помічники народного депутата України Кальцева Сергія Федоровича – депутати запорізької міської ради Людмила Вікторівна Гончаренко та Павло Андрійович Михайлик, перший проректор Запорізького національного технічного університету Прушківський Володимир Генадійович, Благочинний Запорізького району отець Сергій, директор історико – культурного комплексу «700 літній Запорозький дуб» Ніла Леонідівна Притула, президент всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Леонтійович Притула, президент Запорізької обласної федерації «Спас» Костянтин Анатолійович Рижов.

Після урочистого відкриття розпочалася шоу програма: в рамках якої своїми виступами гостей свята радували осередок запорізької дитячо – юнацької спортивної школи «Спас» – «Воля»; піша група театру козацького бою «Запорозький спас», та клуб історичного фехтування «Стєзя». Між показовими виступами з глядачами були проведені різноманітні тематичні конкурси: зрізання з мотузки яблук бубликів та цукерок на швидкість, зняти шапку, але найбільшу увагу збоку глядачів привертав стародавній слов’янський атракціон під назвою «Стовб», в якому мали змогу випробувати себе усі бажаючі. Гості свята, затамувавши подих, замирали, коли хтось добирався до самого верху стоячої 4 – х метрової колоди і вибухали шквалом аплодисментів, коли цей щасливчик зривав разом з чоботом пам’ятний цінний приз. Також знайшлася розвага і для любителів гострих відчуттів: можна було ковзнути від дерева до дерева (а це близько 20 – ти метрів) підвішеним на мотузці на висоті 3 – х метрів. Тож, не погордуємо висловити Найщирішу Подяку нашим екстремальним Друзям –  команді “ROCK`N`ROPE Jumping Team” за організацію такого незабутнього дійства, що захоплювало дух у багатьох козачат та й не тільки …

Після такої насиченої розважальної програми на глядачів чекав справжній апогей кожного козацького свята – це були кулачні бої «лава на лаву»: серед дітей (дитячій варіант – «штовхач»), юнаків та дорослих, випробувати свої сили у яких мали змогу усі бажаючі. Саме на свято масляної цей вид козацьких ігор крім змагального має ще й духовний аспект: бо козаки вважали, що саме цього дня, перед початком Великого посту треба було пройти духовне очищення – «повибивати в лаві один з одного чортів», після чого попросити один в одного пробачення, щоб увійти у піст з чистим серцем і душею. Після запеклих боїв на змаговому колі, як і завжди буває, переміг справжній козацький дух, козацька звитяга та козацьке братерство.

А завершилось  свято Масляної символічним урочистим спаленням опудала зими, яке символізувало завершення цієї холодної пори року та настання весни.

Scroll To Top