•  (uk)
2022/01/27
Головна » Архів новин » Козацьке свято під назвою «Вітер з Покрови»

Козацьке свято під назвою «Вітер з Покрови»

У неділю, 21 жовтня, у м. Павлоград, Дніпропетровської області відбулося справжнє козацьке свято під назвою «Вітер з Покрови», яке стало відлунням XVI – го Міжнародного фестивалю козацьких та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» ім. Анатолія Єрмака, який прогримів на всю країну минулими вихідними у Запоріжжі.

Метою заходу стала популяризація серед жителів міста, особливо дітей та підлітків, козацького бойового звичаю «Спас» та здорового образу життя. Для цього до Павлограду прибули кращі вихованці дитячо – юнацької спортивної школи «Спас» з м. Запоріжжя: осередки «Спас – Яр», «Спас Січ» та піша група театру козацького бою «Запорозький Спас», а з Дніпропетровська – вихованці Дніпропетровського обласного осередку – «Спас – Штурм», які вміло презентували козацький бойовий звичай «Спас» усім, хто завітав цього ясного сонячного дня у парк «1 – го Травня». Порадували глядачів і місцеві вихованці школи бойового гопака «Хорс». Але справжньою окрасою свята став виступ кінного театру козацького бою «Запорозький Спас», під керівництвом Андрія Смотрицького. Під час вистави хлопці продемонстрували «вищий пілотаж» з верхової їзди, навики кулачного бою та майстерність загартування та володіння своїм власним тілом, чим привели у захват усіх присутніх без виключення. Між виступами шкіл бойових мистецтв гостей свята радували своїм співом чаруючі голоси виконавців: Любові Камінської та Володимира Замишляєва.

А завершилось козацьке свято справжнім стародавнім традиційним козацьким змагом, що має назву «Лава на лаву». Спочатку, аби виявити найсильніших, на змагове коло вийшли наші юні козачата з Запоріжжя, Дніпропетровська та, що приємно, з Павлограду. А вже після них силами мірялися дорослі козаки. Дорослі лави теж були рівномірно складені з гостей свята та місцевих жителів. У запеклій та безкомпромісній боротьбі, як завжди,  перемогли честь, доблесть та козацьке братерство, адже у таких заходах переможці є, а от переможених немає. Не стало виключенням і це свято, після якого жоден з присутніх не залишився без гарного настрою та купи позитивних емоцій.

Scroll To Top
-->