•  (uk)
2022/01/23
Головна » Архів новин » Діти із Запоріжжя і Львівщини не поділяють Україну на Західну і Східну – вона вся їхня.

Діти із Запоріжжя і Львівщини не поділяють Україну на Західну і Східну – вона вся їхня.

 

З 4 по 10 січня учні комплексу «Запорізька Січ» – вихованці ДСЮШ «СПАС» свої зимові канікули провели  в Прикарпатті, в Львівській області.

Подорож тривала сім днів. Прибули до Львова 4 січня, звідти автобусом їхали до Дрогобича. Першого ж дня діти  познайомилися з родинами, в яких  мали жити.

Знайомство з Західною Україною  розпочалось з екскурсії до Дрогобича. У Дрогобичі побували  в церкві Святого Юра, Святої Трійці, біля церкви святих апостолів Петра і Павла,в музеї Сокрального мистецтва. Найбільше дітям  запам’яталась і вразила церква Святого Юра, яка побудована понад 200 років тому назад без жодного цвяха. Другий день екскурсії діти провели в с. Нагуєвичі, родинній садибі Івана Франка, відвідали музей Франка, та прогулялися Франківськими стежинами. Під час подорожі діти побували у м. Трускавець, скуштували мінеральних вод, відвідали музей-виставку гобиленового ткацтва.

Дуже вразили дітей картацькі гори, піднявшись на перевал майже 800 метрів над рівнем моря, відкривається чудовий краєвид, велич ялинок, та чисте повітря, катання на санях, дали чудовий відпочинок для дітей

Екскурсія до Львова відбувалася в від’їзду, вихованці школи відвідали Львівський Державний інститут пожежної безпеки, який розташований в колишньому замку, збудованому у початку 17 століття, на замовлення Австро Угорського князівства під військовий шпеталь , та вражає своєю навчально-тренувальною базою і  величністю будови. Місто Львів вражає  вузенькими вулицями, старовинними будинками і кам’яними дорогами, діти побачили чудовий Львівський  театр.

А самим важливим святом у подорожі стала Свята Вечеря. Юні спасівці познайомилися з традиціями, звичаями Західної України. Наприклад, На Святвечір виносять Дідуха,  кладуть під стіл сіно і солому.  До святкового столу готують дванадцять пісних страв з овочів та бобів і звичайно кутя,  дуже солодка і смачна, з медом, горіхами, родзинками, перед вечерею  всі читають  молитву.

На Західній Україні святкують Різдво інакше ніж у нас на Сході. Всі люди від мала до велика ходять колядувати. Діти дізналися що таке Вертеп.

Святкуючи Різдво у західноукраїнських родинах діти,  навчилися добре колядувати, вивчили нові колядки, дізналися  багато звичаїв і традицій, про які на Сході стали забувати.

Юні козачата щиро  подякували своїм новим західним родинам за гостинність, піклування, і увагу, яку вони подарували, і запросили всіх влітку до себе в гості на Запоріжжя.

Scroll To Top
-->