ПОГОДЖЕНО
Президент ВГО «Всеукраїнська Федерація «Спас» _________________ О.Л. Притула “___”_______2018 р.
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Президент ГО «ФКТБМ «Спас» ________________ Г.М.Поляков «___» _______ 2018 р. |
Регламент та Правила суддівства
змагань з Українського рукопашу «Спас»
у мистецькому напрямку
розділ „Однотан”
на Всеукраїнському Фестивалі національних бойових мистецтв «Дніпровські пороги»
- „Однотан” – це різновид змагань з мистецького напряму Українського рукопашу «Спас», що відбувається у Змаговому Колі.
- Виступ бійця складається з технічних елементів Козацького Бою, які поєднуються у композицію з музичним супроводом, та демонструють дії у заздалегідь вигаданому бою з уявним “суперником”, або декількома “суперниками”.
- Метою виступу є максимальна демонстрація краси й видовищності спортивної та бойової техніки козацьких бойових мистецтв, а також рівня підготовки бійця.
- Змагання може відбуватись в наступних розділах:
- “Однотан голіруч”
- “Однотан зі зброєю”
Виступ може бути як сольною композицією, так і в синхронному виконані.
- Під час демонстрації “Однотану голіруч”, дозволяється виконувати різноманітні стусани (удари руками), копняки (удари ногами), підсікання, захисні дії, а також імітувати захвати, кидки та інші елементи техніки козацьких бойових мистецтв згідно Правил змагань. Також дозволяється виконувати акробатичні елементи, якщо вони поєднуються із “малюнком бою”, та мають на меті підкреслити видовищність виступу.
- До розділу “Однотан зі зброєю” допускаються лише макети козацької холодної зброї, як-то: палиця, спис, коса, ціп, довбня, булава, нагайка, батіг, топірець, бойова сокира, бартка, келеп, шабля тощо.
- Зброя має бути попередньо оглянута вірником та доловим суддєю на предмет можливих пошкоджень, чи наявності або відсутності елементів, що можуть призвести до травмування бійця, суддів, глядачів чи інших змагунів.
- Змагове Коло, місце для проведення “Однотану”, діаметром 7 метрів, яке окреслюється на пом’якшуючому килимі. Килим випускається на 2 метри за лінію кола, службовим місцями бічних суддів є крісла, які розміщуються на відстані 1 метру від Змагового Кола. Глядачі розташовуються не ближче, ніж 5 метрів від лінії Змагового Кола.
- Суддівська чота (колегія), складається з таких суддів:
- Війт – Головний суддя змагань
- Писар – секретар змагань
- Доловий суддя – суддя Змагового Кола
- Значковий суддя – суддя-секундометрист
- Бічні судді – судді-рахівники балів, двоє чоловік.
- Форма одягу суддів та учасників змагань – козацький традиційний однострій: шаровари, вишивана сорочка або безрукавка (футболка), пояс, взуття. Виступ відбувається у м’якому козацькому взутті (чобітки), чи у високому спортивному взутті (боксерки, борцівки), або босоніж. Сорочка заправлена, пояс звисає на правий чи лівий бік, або на дві сторони. Дозволяється використовувати інші елементи козацького одягу (шапка, черес, кунтуш), за умови, якщо він не буде обмежувати рухи виступаючого.
- До змагань допускаються учасники, що подали заявки не пізніше як за добу до початку змагань, мають візу лікаря та документ, що засвідчує особу.
- Учасники змагань (хлопці та дівчата окремо) допускаються до виступів після поділу на вікові групи: 6-7 років, 8-9 років, 10-11 років, 12-13 років, 14-15 років.
- Тривалість виступів залежить від вікової групи:
- 6-7 років – 30 секунд
- 8-9 років – 45 секунд
- 10-11 років – 60 секунд
- 12-13 років – 90 секунд
- 14-15 років – 120 секунд
- Боєць завчасно готує музичну композицію, під яку буде відбуватись його виступ, та передає її після жеребкування, та присвоєння номеру виступу, значковому судді.
- Музичний супровід має бути обов’язково з використанням української музики. Це може бути як народна чи традиційна музика, що відображає танок Гопак, Тропак, Аркан тощо, так і сучасна українська музика різного стилю. У словах пісень має бути закладений войовничий, героїчний, історичний, пригодницький зміст.
- Виступаючому дається до однієї хвилини після запрошення долового судді “В коло!” аби бути готовими до “Однотану”. У випадку неявки, тривалого запізнення чи готовності у неналежному вигляді (сорочка надіта поверх шаровар навипуск, неохайний, рваний чи надміру забруднений одяг, пошкоджена зброя) боєць до виступу не допускається, йому оголошується дискваліфікація на цих змаганнях.
- Після запрошення судді, боєць має зайти до середини Змагового Кола, та дочекатись команду значкового судді “Бій!”. Після завершення часу виступу, значковий суддя зупиняє хронометраж та музичний супровід, супроводжуючи це командою до бійця – “Стій!”.
- У разі, якщо боєць з будь-яких причин завершить “Однотан” раніше, аніж суддя його зупинить, усі бали що були набрані вважаються не зарахованими, а “Однотан” невиконаним, не зважаючи на складність техніки та видовищність композиції.
- Змаг “Однотан” оцінюється доловим та бічними суддями за наступними критеріями:
- Якісне виконання технічних дій
- Різноманітність та поєднання виконаної техніки
- Складні елементи в повітрі та акробатика
- Амплітуда рухів у Змаговому Колі
- Лицедійство та зміна уваги
- Чуття ритму музики
- Оцінювання відбувається за 10-ти бальною системою, де 1-2 б. незадовільно, 3-5 б. задовільно, 6-8 б. добре, 9-10 б. відмінно. Оцінюється кожен критерій окремо, після чого оцінка кожного судді диференціюється до десятих включно, та оголошується іншим суддям для підбиття спільної оцінки.
- Дії, що можуть призвести до зменшення загальної оцінки:
- Втрата елементів одягу, розв’язування чи перекручення за спину поясу, розв’язана шнурівка – 0,5 б.
- Непередбачувана втрата рівноваги чи підковзування – 0,5 б.
- Непередбачувана втрата рівноваги чи підковзування, що призвело до падіння – 1 б.
- Вихід за межі Змагового Кола – 1 б.
- Неконтрольовані зачіпання зброєю кінцівок, тулуба чи голови, а також випадкові удари по цих-же частинах – 2 б.
- Втрата зброї (вислизання, падіння) – 2 б.
- Вихід за межі Змагового Кола зі зброєю – дискваліфікація
- Втрата зброї, при якій вона випала чи вилетіла за межі Змагового Кола – дискваліфікація.
- Усі бали, набрані виступаючим, записуються у оцінкову картку. Якщо під час “Однотану” змагун порушує Правила, то доловий суддя має право після оголошення бічними суддями результатів виступу, віднімати набрані бійцем бали, що також позначається суддями у картці.
- При виконанні “Однотану” бійцям забороняються дії, що призводять до травмування, а також вчинки, що недостойні кодексу козацької честі:
- Небезпечні падіння на голову, хребет, чи кінцівки, що може призвести до травм;
- Дії, що можуть призвести до виходу за межі Змагового Кола, як зі зброєю, так і без;
- Неконтрольовані дії зі зброєю, що можуть призвести до травмування бійця, а також суддів чи глядачів;
- Виконання “Однотану” з пошкодженою чи бойовою зброєю;
- Виконання “Однотану” до чи після команди судді;
- Запізнюватись з виходом до Змагового Кола;
- Сперечатись з суддями, поводитись некоректно щодо суддів, змагунів, глядачів, державної та національної символіки України.
- Оскарження результату “Однотану” приймається не пізніше як за 20 хвилин після його закінчення, у письмовій формі і тільки при наявності відеозапису з трьох ракурсів, де чітко видно ситуацію оскарження. Скачати за посиланням: Однотан